MERHABA

Şu anda okuduğunuz yazı hayatında yapmaktan en zevk aldığı şeyi mesleği haline getirebilmiş birinin hikayesi; yani benim:)

Ege Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA’i tamamladıktan sonra Pfizer ve Santa Farma gibi ilaç sektörünün önde gelen firmalarında çalışmaya başladım. Bu dönemde satış, pazarlama, ürün müdürlüğü, strateji ve iş geliştirme dahil pek çok farklı pozisyonda çalışarak 10 yıla yakın süreyi geride bıraktım.

Hani her zaman daha mutlu bir gelecek hayal edersiniz ve ertesi sabah yine mesaiye gidersiniz ya..İşte ben bir gün o mesaiye bir daha gitmemeyi hayal ederek, önce İstanbul’un önde gelen fotoğraf okullarında eğitimime başladım. Sonrasında New York senin Londra benim fotoğraf aşkına gezdim, eğitimler aldım. Portre, belgesel, moda, düğün fotoğrafçılığı ve düğün sineması konularında bir çok alanda deneyim kazandım. Ve 10 yıl süren kurumsal hayatımı geride bırakıp fotoğrafçı olmaya karar verdim. Bugüne kadar Martha Stewart Weddings, Bride’s Magazine, Instyle Weddings, Marie Claire Wedding, Vogue Türkiye, Match-up Mag, Cooklife, C-Mag gibi Türkiye’nin önde gelen dergileri için çekimler yaptım, halen yapmaya da devam ediyorum.

Genellikle doğal ışık ve doğal koşulları kullanarak, taze, romantik ve minimalist fotoğraflar üretmeye çalışıyorum. Duyguları abartıdan uzak; oldukları gibi anlatmayı seviyorum. Ve her geçen günü öğrenerek, daha iyinin peşinden koşarak geçiriyorum. Çok şanslıyım ki, işimi yaparken en büyük tutkularımdan biri olan seyahat etme fırsatım oluyor. Güncel seyahat tarihlerimi instagramda @fidankandemirphotography hesabımdan takip edebilirsiniz, #fidanstravelpics hashtag’inden de fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Bana katılmanızı dört gözle bekliyorum..

HELLO

I am a wedding and editorial photographer based in Istanbul, Turkey but I’d love to travel wherever a wedding or project might take me. I am pleased to travel there where the best day of your life takes place. I am experienced concerning bookings abroad, e.g. Greece, Italy, Germany, U.K. and France and for the future I´d love to travel many more countries. Travelling is my endless passion and I spend a couple of months across Europe each year – just send me a message.

My faith and family are my priority because together they give me the purpose and strength to allow me to do what I love. I am blessed to do this full time and consider it an honor to work with each of my clients. I like to keep it simple and let things happen organically, which over the past five years documenting weddings, is how my photographic style has evolved. My natural gift to encourage others to feel relaxed and comfortable translates well when working with clients to just be themselves while being photographed. I believe this is my job; to capture the real, natural moments in your lives together. I would be honored to learn more about you and how I can capture your day in a natural way that is unique to you and your story.

Upcoming travel dates for 2016:

March – Florence, Italy

April – Amsterdam, The Netherlands

May – Nice, France

June – Paris, France

July – Dusseldorf, Germany

November + December – Munich + Dusseldorf, Germany

BASINDA BİZ / AS SEEN ON

İlkbahar / Yaz ’16 – Spring / Summer ’16